Hovorili aj o zmenách vo vystavovaní techniky

28. apríla 2016  //  Agrion informuje  //  Žiadne komentáre

Valné zhromaždenie (VZ) AGRION – Združenia dodávateľov pôdohospodárskej techniky v SR otvorilo 26. apríla 2016 viaceré dôležité témy.

Nové možnosti vo vystavovaní poľnohospodárskej techniky na augustovom Agrokomplexe, zmeny v schvaľovaní poľnohospodárskych a lesných vozidiel, ale aj otázka poľnohospodárskeho školstva rezonovali na rokovaní VZ v Nitre.

„AGRION v minulom roku zorganizoval niekoľko úspešných podujatí. Seminár zameraný na homologizácie, Deň poľa krmoviny, alebo Deň poľa kukurice. Pod hlavičkou nášho združenia sa prezentovali členské spoločnosti aj na výstave Agrokomplex, alebo Medzinárodnom strojárskom veľtrhu. Významným podujatím je pre nás veľtrh Agrosalón, kde sa zúčastnilo viac ako 140 vystavovateľov,“ uviedol vo svojej správe Ján Jech, prezident AGRION.

Podľa vyjadrenia Petra Matejoviča, viceprezidenta združenia, práce na budúcoročnom veľtrhu AGROSALÓN 2017 už začali.

„Jarná výstava AGROSALÓN 2017 získa o jeden pracovný deň naviac a predĺžením na päť dní sa dostane na úroveň štandardných európskych výstav poľnohospodárskej techniky,“ povedal P. Matejovič.

Budúcoročný Agrosalón preverí organizačné schopnosti združenia, keď sa v rámci veľtrhu uskutoční aj rokovanie šestnástich predstaviteľov národných združení importérov poľnohospodárskej techniky. Organizácia združujúca národné zväzy vystupuje od svojho vzniku v roku 1952 pod názvom CLIMMAR. Stretnutie sa uskutoční na Slovensku vôbec prvý raz.

Valným zhromaždením rezonovala aj aktivita AGRION v súvislosti s odborným vzdelávaním.

„Kľúčovým je zmeniť obraz poľnohospodára v povedomí spoločnosti. Pre nás je vítaná aktivita AGRION a SOŠ Pruské na vzniku experimentálneho odboru agromechatronik,“ uviedol na Valnom zhromaždení Jozef Artim, ústredný riaditeľ Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory.

Bohatú diskusiu vzbudil aj príspevok Dušana Štofíka zo Štátneho dopravného úradu. Mnohí členovia AGRION poukazovali na rôznorodé vysvetľovanie si dopravnej legislatívy súvisiacej s individuálnym schvaľovaním poľnohospodárskych vozidiel na okresných dopravných úradoch.

 „Podávam členom AGRION pomocnú ruku a tak ako sme spolu zorganizovali homologizačný seminár, myslím si, že by sme sa k nejasným bodom mali opäť vrátiť na spoločnom rokovaní,“ uviedol Dušan Štofík.

O novom systéme vystavovania na veľtrhu AGROKOMPLEX hovoril Miroslav Halmo, vedúci obchodnej skupiny z rovnomenného podniku.

„Členovia AGRION získajú na výstave veľmi priaznivé ceny, ak sa im podarí zaplniť aspoň 50 percent výstavnej plochy E, čo tvorí približne 5500 m2. Nahlasovanie účasti ale musí prebehnúť už v máji a to cez sekretariát vášho združenia,“ povedal Miroslav Halmo.

AGRION vznikol v roku 1994 a v súčasnosti združuje 51 spoločností, ktoré vyrábajú, alebo predávajú poľnohospodársku techniku. Medziročne došlo k zrušeniu členstva trom spoločnostiam a piatim firmám bol umožnený vstup do združenia.

AUTOR: Juraj Huba – riaditeľ sekretariátu

Zanechajte komentár

Na to, aby ste mohli zanechať komentár, musíte byť prihlásený.