Očová nebude. Nech žije Deň poľa krmovín 2021!

4. mája 2020  //  Agrion informuje  //  Žiadne komentáre

Jedno z najstarších poľnohospodárskych podujatí – Deň poľa zameraný na krmoviny, ktoré sa už roky teší mimoriadnej obľube poľnohospodárskej verejnosti, sa v tomto roku neuskutoční. Pôvodný termín podujatia bol 21. mája 2020 na tradičnom mieste v Očovej.

Organizátori zo združenia AGRION sa rozhodli, že podujatie, na ktorom sa už pravidelne prezentujú desiatky spoločností s unikátnymi technickými riešeniami, sa uskutoční opäť až v roku 2021.  O mieste a termíne budú vystavovatelia, ale aj široká odborná verejnosť včas informovaní.

Poľnohospodárstvo je vo výraznej miere závislé na počasí. Neraz sme to zažili aj na našich ukážkach techniky. Poľnohospodári to poznajú ešte dôvernejšie. Darmo, že celý rok so svojim najlepším vedomím a svedomím pristupujú k starostlivosti o svoje polia. Jeden vrtoch počasia v podobe krupobitia, prívalového dažďa alebo neskorého jarného mrazu, zmaže ich niekoľkomesačné úsilie. Počasie má tú najvyššiu moc a poľnohospodár to dobre vie.

So súčasnosťou, ktorú momentálne zažívame, to má niečo spoločné. Tiež máme v týchto dňoch pocit, že situáciu neovládame. To, čo by nás pred niekoľkými mesiacmi nenapadlo, sa dokázalo zvrtnúť spôsobom, ktorý sa každého z nás dotkol inak. Preto nám nezostáva nič iné, ako sa prispôsobiť.

Tak, ako to urobí roľník, ktorému zbije úrodu ľadovec, tak aj my neprerážame hlavou múr. Tešíme sa, že máme nápady, ktoré môžu výrazným  spôsobom posunúť našu už 26-ročnú Očovú a ktoré zrealizujeme v budúcom roku. Určite ešte vo väčšej sile a rozsahu ukážeme poľnohospodárom technológie, ktoré môžu pomôcť nielen chovateľom hovädzieho dobytka, oviec alebo kôz k väčšej ekonomickej efektívnosti.

Deň poľa kukurice a jesenných prác

Naše druhé tohtoročné podujatie Deň poľa kukurice a jesenných prác pripravujeme v plnom rozsahu. Situácia v najbližších týždňoch a mesiacoch ukáže, či sa aj tu musíme prispôsobiť novým skutočnostiam. Deň poľa kukurice by sa mal uskutočniť 17. septembra 2020 v Seliciach.

Už v poslednej dekáde apríla naši spoluorganizátori zo spoločnosti Agro Divízia Selice a Profi Press založili ukážky hybridov kukurice. Ak to situácia dovolí, budeme radi, keď Vám ich spolu s najnovšou technikou zameranou na zber, pozberovú úpravu, prípravu pôdy, sejbu, hnojenie a chemickú ochranu, ale aj distribútorov náhradných dielov a agropneumatiky, predvedieme.

Zanechajte komentár

Na to, aby ste mohli zanechať komentár, musíte byť prihlásený.