Tak trochu netradičný Deň poľa

25. augusta 2017  //  Agrion informuje  //  Žiadne komentáre

Takmer na ukrajinskej hranici, v obci Stretávka, sa 23. augusta 2017 uskutočnil Deň poľa, ktorý zorganizoval Vincent Bajus, konateľ spoločnosti Agrotechna Michalovce.

„Bolo mi ľúto, že sa komplexné podujatia zamerané na poľnohospodársku techniku nekonajú aj na východnom Slovensku. To bol dôvod, prečo som sa rozhodol zorganizovať niečo podobné,“ hovorí Vincent Bajus.

Ten priamo oslovil spoločnosti Agroservis, Moreau Agri a P&L Slovakia. Za komentovania profesora Pavla Finduru predviedli stroje v pracovnom nasadení, čím zaujali približne 200 návštevníkov podujatia.

Poľnohospodárov pozdravil aj prezident AGRION – Peter Matejovič, ktorý vyslovil obdiv k chuti organizovať podobnú akciu z vlastnej iniciatívy a návštevníkov pozval na Deň poľa kukurice a jesenných prác, ktorý sa uskutoční už 21. septembra 2017 v obci Drienovec, neďaleko Moldavy nad Bodvou.

„Vincent Bajus prejavil ochotu podieľať sa do budúcnosti na príprave podujatí so združením AGRION. Začali sme preto rokovať o organizácii Dňa poľa, ktorý by bol zameraný na jarné práce a uskutočnil by sa na jar 2018,“ hovorí Peter Matejovič. Ten považuje za dôležité, aby sa technika členských spoločností AGRION prezentovala na celom území Slovenska.

Ďalšie rokovania s Vincentom Bajúzom začnú v októbri 2017, keď predstavitelia AGRION dohodnú konkrétny termín konania jarného podujatia. Členovia AGRION budú následne upovedomení s termínom konania a s možnosť prezentovať technológie, ktoré na Slovensku predávajú.

Vysoká úroveň Dňa poľa, ktorý sa uskutočnil 23. augusta 2017 v Stretávke dáva nádej, že aj samotné jarné podujatie AGRION bude úspešné.

autor textu: AGRION

autor foto: Štefan Ščecina – Agromagazín

Zanechajte komentár

Na to, aby ste mohli zanechať komentár, musíte byť prihlásený.