Technika v SR na stránkach popredného nemeckého mesačníka

12. decembra 2013  //  Agrion v médiách  //  Žiadne komentáre

V prvej polovici septembra sekretariát AGRION pripravil pre nemecký časopis Agrartechnik podklady k propagácií poľnohospodárskej techniky na Slovensku. Vydanie s informáciami o Slovensku vyšlo v období najvýznamnejšej prehliadky poľnohospodárskej techniky na svete – výstavy AGRITECHNIKA.Veľtrh Agritechnika sa v nemeckom Hannoveri koná v dvojročnej periodicite s tým, že tento rok videlo od 12. do 16. novembra expozície 2900 vystavovateľov viac ako 450 tisíc návštevníkov. Časopis Agrartechnik 11/2013 vyšiel preto v náklade viac ako 16,3 tisíc výtlačkov. Obvyklý náklad sa pohybuje na úrovni približne 12 tisíc výtlačkov.

„Do článku sme použili informácie zo zdrojov AGRION, ale aj všeobecne dostupných prameňov. V rámci článku je uverejnený predaj traktorov za prvý polrok, ale chceli sme informovať aj o konkrétnych predajcoch a výrobcoch. Napriek krátkosti času, AGRION dodal vyjadrenia od jedného predajcu a jedného výrobcu, ktorí sú členmi združenia“ hovorí Branislav Polák, spolupracovník nemeckého vydavateľstva, ktorý oslovil sekretariát AGRION.

AGRION oslovil na dodanie podkladov celkovo štyri spoločnosti. Dvoch predajcov a dvoch výrobcov. Možnosť propagovať využila spoločnosť Ematech, s. r. o. Radošina, ktorá v dodaných podkladoch napríklad uviedla, „že v rámci svojej činnosti sa zameriava na celé územie Slovenskej republiky, ktoré pokrýva ôsmymi obchodnými zástupcami a troma servisnými strediskami. Celkovo je v spoločnosti zamestnaných dvadsaťsedem pracovníkov.“

Výrobcom, ktorý odpovedal na presne štruktúrované otázky bolo aj Poľnohospodárske družstvo Hlohovec, ktoré už roky realizuje výrobu sejačiek Pneusej.

„Od roku 1985 je pridružená výroba zameraná na výrobu pneumatických sejačiek PNEUSEJ na sejbu hustosiatych obilnín, strukovín a olejnín.  Aktuálne divízia strojárskej výroby dosahuje obrat približne dva milióny eur a export z 20 percent smeruje do Bulharska a z jednej štvrtiny do Českej republiky,“ uviedol Stanislav Cebo, vedúci strojárskej výroby.

Celkovo bolo Slovensku venovaných v mesačníku Agrartechnik štyri strany. Periodikum patrí k popredným odborným časopisom v Nemecku určeným pre špecializované spoločnosti zamerané na poľnohospodárske, lesné, komunálne stroje, malú mechanizáciu a stavebné stroje. Agrartechnik je oficiálnym orgánom spolkového zväzu (asociácie) poľnohospodárskej a stavebnej techniky, ako aj odbornej skupiny pre malú mechanizáciu.

Autor: Juraj Huba – riaditeľ sekretariátu AGRION

agrar3agrar2

Zanechajte komentár

Na to, aby ste mohli zanechať komentár, musíte byť prihlásený.