AGRION chce výstavou prilákať mladých ľudí

15. augusta 2016  //  Agrion v médiách  //  Žiadne komentáre

Najnovšie svetové trendy v oblasti strojov a zariadení predstavia výrobcovia a predajcovia poľnohospodárskej techniky na 43. medzinárodnej poľnohospodárskej a potravinárskej výstave Agrokomplex. Výstava sa uskutoční na nitrianskom výstavisku od 18. do 21. augusta tohto roka. Výrobcovia a predajcovia poľnohospodárskej techniky obsadia plochu prevyšujúcu 11.000 štvorcových metrov.

„Tento rok sa na výstavu Agrokomplex prihlásilo 22 spoločností zo združenia AGRION, ktoré budú prezentovať techniku domácich, aj zahraničných výrobcov. Návštevník nájde na výstave širokú ponuku traktorov, teleskopických manipulátorov, závesného náradia, zavlažovacích systémov, ale aj strojov určených pre špecializovanú rastlinnú výrobu,“ informoval Ján Jech, prezident AGRION – Združenia dodávateľov pôdohospodárskej techniky v SR.

V porovnaní s minulými ročníkmi výstavy sa v tomto roku predstaví na nitrianskom výstavisku poľnohospodárska technika vo väčšom rozsahu. Podľa Jecha dodávateľov techniky v súčasnosti trápi najmä nedostatok kvalifikovanej pracovnej sily, ktorá by dokázala najmodernejšie technológie v plnom rozsahu využiť.

„Poľnohospodárske stroje sa vyvíjajú neuveriteľným tempom. To, čo potrebovala vedieť obsluha v 80. rokoch, už v súčasnosti nepostačuje. Naše združenie vníma výstavu ako príležitosť osloviť aj deti a mladú generáciu,“ skonštatoval Jech.

Žiaci základných škôl získajú priamo na výstavisku informácie o maturitnom odbore agromechatronik, ktorý združenie pripravuje so Štátnym inštitútom odborného vzdelávania a ktorý by sa mal na troch vybraných stredných školách vyučovať od budúceho školského roka. Odbor by mal pripraviť chýbajúcich odborníkov pre oblasť obsluhy a servisu poľnohospodárskej techniky.

Autor: TASR

Zanechajte komentár

Na to, aby ste mohli zanechať komentár, musíte byť prihlásený.