Registrovaných teleskopických manipulátorov je najmenej za ostatných päť rokov

10. februára 2021  //  Členovia Agrion informujú  //  Žiadne komentáre

V roku 2020 bolo do evidencie Policajného zboru prihlásených 158-nových teleskopických manipulátorov. Oproti roku 2019 sme zaznamenali výrazný prepad prihlasovania a to o viac ako 27,5-percenta. Predvlani do evidencie pribudlo 218-nových strojov. Medziročne tak bolo prihlásených o 60-strojov menej. Rok 2020 sa tak z hľadiska prihlasovania nových teleskopických manipulátorov stal najhorším za ostatných päť rokov, odkedy AGRION štatistiku prihlasovania nových teleskopov vykazuje.   

Najviac nových teleskopických manipulátorov na slovenskom trhu prihlásila značka MANITOU. Jej trhový podiel dosahuje takmer 40-percent. Francúzsky výrobca prihlásil u nás 62-nových strojov.

Trhovou dvojkou je už tradične JCB s počtom 37-prihlásených manipulátorov, čo im prinieslo 23-percentný trhový podiel.

Značke DIECI patrí s 19-prihlásenými strojmi tretie miesto. Trhový podiel značky dosahuje 12-percent. To je medziročne polepšenie o viac ako 3-percentá a oproti rokom 2016 a 2017 dokonca zdvojnásobenie trhového podielu.

Štvrtí sú MERLO a NEW HOLLAND obaja s 10-prihlásenými strojmi, čo im prinieslo trhový podiel 6,3-percenta. V prípade značky NEW HOLLAND ide o takmer strojnásobenie vlaňajšieho trhového podielu.

Piate miesto patrí značke CASE IH s trhovým podielom 3-percentá a piatimi prihlásenými teleskopickými manipulátormi.

Celkovo bolo na slovenskom trhu prihlásených 12-značiek teleskopických manipulátorov, čo je rovnaké číslo ako predvlani, aj v roku 2018.

Autor: AGRION

Zanechajte komentár

Na to, aby ste mohli zanechať komentár, musíte byť prihlásený.