Predaj teleskopov zažil na Slovensku renesanciu

4. februára 2020  //  Členovia Agrion informujú  //  Žiadne komentáre

V roku 2019 bolo do evidencie Policajného zboru prihlásených 218-nových teleskopických manipulátorov. Oproti roku 2018 sme zaznamenali výrazný nárast prihlasovania a to o viac ako 25-percent. Predvlani do evidencie pribudlo len 174-nových strojov, čo je najnižšie číslo od roku 2016, odkedy AGRION štatistiku prihlasovania nových teleskopov vykazuje.    

Najviac nových manipulátorov na slovenskom trhu prihlásila značka MANITOU. Jej trhový podiel presahuje 41-percent a oproti vlaňajšku sa vôbec nezmenil. Francúzsky výrobca prihlásil u nás 90-nových strojov.

Trhovou dvojkou je už tradične JCB s počtom 43-prihlásených manipulátorov, čo im prinieslo takmer 20-percentný trhový podiel.

Medziročne došlo k zmene na tretej pozícii a trhovou trojkou sa stali stroje DIECI. Celkovo ich bolo prihlásených 19, čo značke pripísalo trhový podiel vo výške takmer 9-percent.

Výrobca MERLO umiestnil na slovenský trh 17-rovnomenných strojov, čo znamená trhový podiel takmer 8-percent.

Prekvapujúci je nárast trhového podielu značiek KRAMER a BOBCAT na slovenskom trhu. Medziročne sa u oboch viac ako zdvojnásobil. KRAMER s 11-prihlásenými strojmi sa umiestnil na piatej pozícii v poradí a BOBCAT s takmer 5-percentami trhu je šiesty.

Celkovo bolo na slovenskom trhu prihlásených 12-značiek teleskopických manipulátorov, čo je rovnaké číslo, ako v roku 2018.

Zanechajte komentár

Na to, aby ste mohli zanechať komentár, musíte byť prihlásený.