Zoznam našich členov, ktorí sa nezúčastnia AGROSALÓNu 2017

22. marca 2017  //  Členovia Agrion informujú  //  Žiadne komentáre

Členské spoločnosti AGRION – Združenia dodávateľov pôdohospodárskej techniky v SR a najvýznamnejší importéri poľnohospodárskej techniky sa nezúčastnia výstavy AGROSALÓN 2017.

Táto situácia vznikla napriek tomu, že AGRION v minulosti špecializovanú výstavu poľnohospodárskej techniky na nitrianskom výstavisku inicioval. Dlhodobo sme sa na výstave podieľali ako hlavný partner podujatia, ktorý zabezpečoval sprievodný program výstavy, produktovú nomenklatúru vystavovanej techniky a technológií, navrhoval a inicioval zloženie hodnotiteľskej komisie pre udelenie cien veľtrhu, ale aj mediálnu propagáciu podujatia.

Rozhodnutie členov AGRION vzniklo ako reakcia na neochotu agrokomplexu, Národného výstaviska, štátny podnik, rokovať so zvolenými zástupcami vystavovateľov o podmienkach účasti na výstave.

Cieľom AGRION bolo zabezpečiť pre všetkých svojich členov rovnaké cenové podmienky, umiestnenie expozícií na výstave v priestoroch, ktoré obsadzovali dlhodobo a zabezpečiť pre členov AGRION zľavu z ceny plochy, ktorá bola bežná v minulých ročníkoch (20 percent).

Tieto podmienky NÁRODNÉ VÝSTAVISKO porušilo, keď:

a) jedna spoločnosť získala zľavu približne 70 percent z výstavnej plochy,
b) na začiatku prihlasovania predalo celý pavilón M5 jednému vystavovateľovi a tým poškodila ďalších päť našich spoločností
c) neposkytlo členom AGRION zľavu z ceny plochy vo výške 17 percent a províznu odmenu 3 percentá z ceny plochy pre samotné združenie. Ponúknutá nám bola zľava vo výške 10 percent a provízia vo výške 2 percentá.

Mrzí nás aktuálna situácia a už teraz sa snažíme nájsť možnosti, aby ste o prezentácie noviniek v strojoch a technológiách neprišli.

Tešíme sa na stretnutie na Dni poľa zameranom na krmoviny, ktorý sa uskutoční 25. mája 2017 v Liptovskom Ondreji.

Zanechajte komentár

Na to, aby ste mohli zanechať komentár, musíte byť prihlásený.